ALL HAND MADE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ALL HAND MADE


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
mess
Contacteaza stafful :
RANK
Yahoo! Messenger Sorana Bratu
Reclame
Lucille - margele si accesorii
Am avut un vis... Bijoux De Mon Ange
Tutoriale Handmade *Arts & Crafts*
Ne place
Nastere, Bebelusi
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Despre pasta de modelaj!
Olita sau bau-bau? Icon_minitimeLun Sept 05, 2011 9:41 pm Scris de pinkybiju

» Modele superbe!
Olita sau bau-bau? Icon_minitimeLun Sept 05, 2011 9:36 pm Scris de pinkybiju

» Targ hand made Pitesti
Olita sau bau-bau? Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 6:48 pm Scris de lorellay

» cadouri speciale handmade
Olita sau bau-bau? Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 2:25 pm Scris de romania_handmade

» primul la 100
Olita sau bau-bau? Icon_minitimeSam Mai 21, 2011 1:20 pm Scris de gepiza

» Cumpar vopsea textila
Olita sau bau-bau? Icon_minitimeMier Mar 16, 2011 4:19 pm Scris de cecil

» Concurs Margelutze.ro
Olita sau bau-bau? Icon_minitimeVin Dec 24, 2010 1:50 am Scris de aly

» sa ne cunoastem...
Olita sau bau-bau? Icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 11:57 am Scris de Michaela

» Targ HandMade Constanta!
Olita sau bau-bau? Icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 11:48 am Scris de Michaela


 

 Olita sau bau-bau?

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
roxanee
margeluta micuta
margeluta micuta



Mesaje : 279

Olita sau bau-bau? Empty
MesajSubiect: Olita sau bau-bau?   Olita sau bau-bau? Icon_minitimeVin Mar 05, 2010 4:34 pm

Fetelor ajutati-ma cu niste sfaturi, bebele meu nu vrea sa stea pe olita...stie la ce foloseste...se aseaza si pe ea cand are chef...dar numai imbracat. Are un an si jumatate si zic eu ca ar trebui sa se imprieteneasca.
Sus In jos
loriem77
margeluta micuta
margeluta micuta
loriem77


Mesaje : 168
Varsta : 46

Olita sau bau-bau? Empty
MesajSubiect: Re: Olita sau bau-bau?   Olita sau bau-bau? Icon_minitimeVin Mar 05, 2010 5:31 pm

roxanee a scris:
Fetelor ajutati-ma cu niste sfaturi, bebele meu nu vrea sa stea pe olita...stie la ce foloseste...se aseaza si pe ea cand are chef...dar numai imbracat. Are un an si jumatate si zic eu ca ar trebui sa se imprieteneasca.


nu stiu sa-ti dau sfaturi, nu pot spune decit cum am facut cu Antonia. Ea, la 1 an si 3 luni, spune o singura data "caca" atunci cind se trezeste si trebuie sa fiu pe faza si sa o pun si face tot ce trebuie...

Cum ajuns aici? nici Antonia nu voia sa se aseze deloc pe olita, urla de parca o taiam si atunci am lasat-o mai moale... am lasat olita in camera pe post de bibelou fara sa mai fac nici cel mai mic gest de a o pune pe ea. Apoi am constatat ca incearca sa se urce ea singura pe olita, asa imbracata, dar fara sa vrea sa faca ceva si iar am lasat-o in pace. Si intr-o dimineata a zis "caca" si se uita insistent la olita si mie nu mi-a venit a crede ca vrea sa o foloseasca si in scopul pentru care a fost cumparata... si i-am zis sa o aduca si... pustoaica mea a adus olita, a stat sa o dezbrac, a stat pe olita, a produs...

de la insistat sa stea pe olita pina a vrut ea singura sa stea pe olita a durat cam 3 luni.

Dar sa stii ca nici nu o sperii... daca zice "caca" sa ma apuc sa sar, sa dau din coate sa-i aduc olita, sa-i dau pampersul jos... totul se desfasoara in calm si poezie :d
Sus In jos
madavero
margeluta micuta
margeluta micuta
madavero


Mesaje : 290
Varsta : 44

Olita sau bau-bau? Empty
MesajSubiect: Re: Olita sau bau-bau?   Olita sau bau-bau? Icon_minitimeVin Mar 05, 2010 5:46 pm

trebuie multa rabdare,eu de la 6 luni am inceput sa-i pun pe olita,cu baiatul nu am avut treaba se invatase sa se puna si singur,venea cu olita dupa el si il puneam oriunde,iar cu fetita a fost altfel ea facea pisu la olita dar caca facea pe ea,se ridica de pe olita si se ducea si se ascundea,si daca era liniste in casa stiam ca ea face ceva,eu am renuntat la mai incerca,insa fratele meu a reusit de a facut-o sa stea pe olita si atunci cand trebuia sa faca caca.
Sus In jos
http://in-casuta-cu-povesti.forumulmeu.ro/
mari
Admin
Admin
mari


Mesaje : 134

Olita sau bau-bau? Empty
MesajSubiect: Re: Olita sau bau-bau?   Olita sau bau-bau? Icon_minitimeVin Mar 05, 2010 7:26 pm

si la noi a fost cu "'cantec" statul pe olita,Cristi de abia am reusit pe la 2 anisori sa stea,il asezam sus pe o masuta de cafea cu olita si ii puneam jucarii noi pe langa el,il puneam sus sa nu poata cobori singur,a plans un pic apoi a gasit jucariile si a stat,cand a vazut cum sta treaba cu olita vroia singur sa il sui dar stia ca primeste cate o masinuta noua......multa rabdare a trebuit si unghii roase de nervi,acum imi vine sa rad cand ma gandesc cum am procedat dar mi se parea prea mare sa nu stea pe olita.
si la Ionut la fel a fost cantec la inceput dar fara tactica,pur si simplu l-am lasat in pace si i-am pus olita in camera si pe frati-so sa ii arate ce sa faca in ea.
Acum nu mai fac la olita,au toaleta lor si o folosesc doar ei,noaptea nu am avut probleme cu facutul in pat,i-am trezit de cateva ori si acum s-au obisnuit sa faca singurei inainte de somn ca nu se trezesc peste noapte deloc.
Sus In jos
roxanee
margeluta micuta
margeluta micuta



Mesaje : 279

Olita sau bau-bau? Empty
MesajSubiect: Re: Olita sau bau-bau?   Olita sau bau-bau? Icon_minitimeSam Apr 10, 2010 11:07 am

Noi tot nu am avansat...se mai aseaza din cand in cand imbract pe ea....si cam atat...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Olita sau bau-bau? Empty
MesajSubiect: Re: Olita sau bau-bau?   Olita sau bau-bau? Icon_minitime

Sus In jos
 
Olita sau bau-bau?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ALL HAND MADE :: Arhiva :: Sfaturi de la parinte la parinte!-
Mergi direct la: