ALL HAND MADE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ALL HAND MADE


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
mess
Contacteaza stafful :
RANK
Yahoo! Messenger Sorana Bratu
Reclame
Lucille - margele si accesorii
Am avut un vis... Bijoux De Mon Ange
Tutoriale Handmade *Arts & Crafts*
Ne place
Nastere, Bebelusi
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Despre pasta de modelaj!
Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeLun Sept 05, 2011 9:41 pm Scris de pinkybiju

» Modele superbe!
Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeLun Sept 05, 2011 9:36 pm Scris de pinkybiju

» Targ hand made Pitesti
Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 6:48 pm Scris de lorellay

» cadouri speciale handmade
Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 2:25 pm Scris de romania_handmade

» primul la 100
Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeSam Mai 21, 2011 1:20 pm Scris de gepiza

» Cumpar vopsea textila
Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeMier Mar 16, 2011 4:19 pm Scris de cecil

» Concurs Margelutze.ro
Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeVin Dec 24, 2010 1:50 am Scris de aly

» sa ne cunoastem...
Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 11:57 am Scris de Michaela

» Targ HandMade Constanta!
Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 11:48 am Scris de Michaela


 

 Cum calculezi pretul lucrarii tale

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
gepiza
margeluta micuta
margeluta micuta
gepiza


Mesaje : 260
Varsta : 38

Cum calculezi pretul lucrarii tale Empty
MesajSubiect: Cum calculezi pretul lucrarii tale   Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeJoi Mai 06, 2010 11:29 am

Asta este una din problemele mele.Nu stiu prea bine sa calculez pretul unei bijuterii
Sus In jos
http://marinloredana.blogspot.com
mihaellas
margeluta micuta
margeluta micuta



Mesaje : 55
Varsta : 43

Cum calculezi pretul lucrarii tale Empty
MesajSubiect: Re: Cum calculezi pretul lucrarii tale   Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeJoi Mai 06, 2010 12:33 pm

pai, simplu! faci calcule la cat te-a costat materialul folosit si adugo timpul tau. depinde care crezi ca e valoarea ta! Cum calculezi pretul lucrarii tale 922513 la calcule!
Sus In jos
gepiza
margeluta micuta
margeluta micuta
gepiza


Mesaje : 260
Varsta : 38

Cum calculezi pretul lucrarii tale Empty
MesajSubiect: Re: Cum calculezi pretul lucrarii tale   Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeJoi Mai 06, 2010 1:53 pm

Da,mersi Mihaela,m-a mai ajutat Roxana in privinta asta
Sus In jos
http://marinloredana.blogspot.com
mihaellas
margeluta micuta
margeluta micuta



Mesaje : 55
Varsta : 43

Cum calculezi pretul lucrarii tale Empty
MesajSubiect: Re: Cum calculezi pretul lucrarii tale   Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeJoi Mai 06, 2010 2:03 pm

si cum ai facut?
Sus In jos
lorellay
margeluta micuta
margeluta micuta
lorellay


Mesaje : 224
Varsta : 44

Cum calculezi pretul lucrarii tale Empty
MesajSubiect: Re: Cum calculezi pretul lucrarii tale   Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeJoi Mai 06, 2010 2:32 pm

eu tot nu inteleg..costul materialului , margele, zale, inchizatori..tra la la....+ timpul tau(dar poate esti la inceput si lucrezi o sapt la niste cercei pe care un veteran ii face intr-o zi) + "uneltele" nu?sau nu mai punem la socoteala clestii,acele care se rup?
Sus In jos
gepiza
margeluta micuta
margeluta micuta
gepiza


Mesaje : 260
Varsta : 38

Cum calculezi pretul lucrarii tale Empty
MesajSubiect: Re: Cum calculezi pretul lucrarii tale   Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeJoi Mai 06, 2010 5:11 pm

Nu stiu
la unele fete am vazut preturi de ti-e frica sa te uiti la ele si la altele foarteeee mici
Sus In jos
http://marinloredana.blogspot.com
mihaellas
margeluta micuta
margeluta micuta



Mesaje : 55
Varsta : 43

Cum calculezi pretul lucrarii tale Empty
MesajSubiect: Re: Cum calculezi pretul lucrarii tale   Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeVin Mai 07, 2010 8:49 am

pai, eu imi pun ora de lucru 5, 6 lei.
Sus In jos
roxanee
margeluta micuta
margeluta micuta



Mesaje : 279

Cum calculezi pretul lucrarii tale Empty
MesajSubiect: Re: Cum calculezi pretul lucrarii tale   Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeVin Mai 07, 2010 11:10 am

Eu decat sa le dau gratis si sa nu scot decat pretul materialelor le tin mai bine pentru mine..... Cum calculezi pretul lucrarii tale 14565
Sus In jos
gepiza
margeluta micuta
margeluta micuta
gepiza


Mesaje : 260
Varsta : 38

Cum calculezi pretul lucrarii tale Empty
MesajSubiect: Re: Cum calculezi pretul lucrarii tale   Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeVin Mai 07, 2010 3:35 pm

Da si asta.ai dreptate
Sus In jos
http://marinloredana.blogspot.com
Michaela
margeluta micuta
margeluta micuta
Michaela


Mesaje : 9
Varsta : 43

Cum calculezi pretul lucrarii tale Empty
MesajSubiect: Re: Cum calculezi pretul lucrarii tale   Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeMier Dec 22, 2010 10:26 am

La bijuterii cat si la realizarea unei picturi tin cont de :
- materialele folosite
- valoarea materialelor
- creatie
- studii
-timpul de lucru

Sus In jos
http://handmadecorative.blogspot.com/
lorellay
margeluta micuta
margeluta micuta
lorellay


Mesaje : 224
Varsta : 44

Cum calculezi pretul lucrarii tale Empty
MesajSubiect: Re: Cum calculezi pretul lucrarii tale   Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 11:22 am

eu cand le am de prea mult timp le las pe "nimic"....
Sus In jos
Michaela
margeluta micuta
margeluta micuta
Michaela


Mesaje : 9
Varsta : 43

Cum calculezi pretul lucrarii tale Empty
MesajSubiect: Re: Cum calculezi pretul lucrarii tale   Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 11:28 am

Mi s-a intamplat si mie la cele care nu s-au vandut de ceva timp, adun cateva bucati 3-4 si fac un pret total , pe langa asta ofer si un cadou, astfel clientul la ce mi s-a intamplat mie , sta cu musca pe caciula si cumpara din restul lucrarilor.
Sus In jos
http://handmadecorative.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Cum calculezi pretul lucrarii tale Empty
MesajSubiect: Re: Cum calculezi pretul lucrarii tale   Cum calculezi pretul lucrarii tale Icon_minitime

Sus In jos
 
Cum calculezi pretul lucrarii tale
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ALL HAND MADE :: Bijuterii..margelute, fimo... :: Cum calculezi valoarea lucrarii tale?!-
Mergi direct la: